2 טיפים לשמירת העיניים בקיץ

הקיץ שהשתלט רשמית על חיינו דורש ערנות לכמה איברים רגישים בגוף. אחד מהם הוא העיניים. במים או ביבשה, הכנו לכם 2 טיפים עיקריים בנושא.

משקפי שמש
לפעמים שוכחים כי האביזר האופנתי משרת מטרות בריאותיות, של הגנה על העיניים מפני קרינתה החזקה של השמש, שעלולה לגרום לנזקים כמו קטרקט ופגיעה במרכז הראיה ברשתית. הקרינה גורמת לנזקים מצטברים,
ולא לנזק מיידי, שמצטברים במשך שנים של חשיפה. אז מה עושים? אין ממש תחליף אמיתי למשקפי שמש כהים. משקפי ראיה שמכילים מסנני קרינה עוזרים להפחית את הקרינה המגיעה אל העין. גם עדשות מגע שמכילות הגנה כנגד קרינה אולטרה סגולה מספקות פתרון חלקי, אבל לא מלא.

כאב מכלור
גם בריכת השחייה, החלופה השפויה לחום של הקיץ, עלולה להוות מקור לסכנה בעיניים הגורמת לאודם ולנפיחות בעיניים.
למה העיניים מתנפחות במים? זו תגובה לכלור שנמצא במי הבריכה, כלור הוא חומר שתפקידו לחטא, והוא גורם לתגובה כימית בעיניים. על אף שהכלור מדולל, העיניים רגישות, וזה גורם לגירוי כימי קל לעין, המתבטא באודם ונפיחות. לרוב לא מדובר על תגובה אלרגית. אז מה עושים? עדיף לא לשחות בבריכה עם עיניים פתוחות. הפתרון הטוב ביותר הוא שימוש במשקפי שחיה. אם בכל זאת נגרמו נפיחות ואודם אפשר להשתמש בתחליפי דמעות ללא חומר משמר במקום טיפות עיניים, אבל גם אם לא עושים דבר, לרוב מדובר על פגיעה שחולפת אחרי מספר שעות.